Studentská exkurze do koželužny, Dukovan a Dalešic

V pátek 29. 11. 2019 měli, jako již tradičně, studenti CKR možnost navštívit koželužnu a prohloubit tak své znalosti o kůži, jakožto materiálu. Dále exkurze pokračovala do Dukovan a přečerpávací elektrárny Dalešice.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

K výstupu a vstupu do UKB nepoužívejte běžně boční úniková schodiště!

V pavilonech A2, A3, A4, A5, A8, A12, A13, A14, A15, A18, A19, A20, A21, A25, A26, A31, A32 a A33  byly doinstalovány elektronické blokace zámků u výstupů z únikových východů na terén. Tyto východy mají podle koncepce UKB sloužit pouze jako únik při požárním poplachu. Blokace východů jsou součástí Elektronické požární signalizace (EPS) a v případě požárního poplachu blokace zámku odpadne. Blokaci zámku je možné, mimo požární poplach, zrušit v odůvodněných případech zeleným tlačítkem, které je na vnitřní straně klece u výstupu. Otevření únikových dveří mimo požární poplach je však signalizováno akusticky a na Pultu centrální ochrany(PCO) je signalizován alarm narušení dveří. Současně kamera, která je u vstupu nainstalována a prostor monitoruje, zaznamenaná osobu, která otevření provedla.